| KadarIstvanCosmin2000 a întrebat:

Salut, de ce am senzatia ca ma strange pieptul si nu primesc aer suficent tot simt senzatia ca trebuie sa oftez si casc foarte des.Atunci cand oftez simt o eliberare nu mai simt senzatia ca ma strange pieptul sau nu pot respira asta pentru 1-2 minute, atuncia cand am o ocupatie nu simt aceste senzatii, eu ma tot gandeam sa nu am astma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AleXzpm a răspuns:

Salut Cosmin,
Pote să fie și de la anxietate, sunt multe motive, cel mai bine este să mergi la medic.Cu trecerea timpului se poate agrava.
Numai bine!