| anonim_4396 a întrebat:

De la o vreme nu prea ma ia somnul,ori ma ia si ma trezesc peste 2, 3 ore.In excursie m-am trezit la 6 si ar fi trebuit sa ma ia somnul la 12.Toti dormeau bustean si eu stateam si ma invarteam in pat. Apoi mi-am zis,nu mai beau cola in viata mea, in ziua aia bausem 5 doze.Acum refuz cola,beau ceai in fiecare seara, ma trezesc la 8-9 si ma culc la 11, 12,dar ma ia somnul mai greu.Mai exista riscul sa nu ma ia somnul, sau sa ma trezesc din cand in cand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| miss1elisa a răspuns:

Salut, la mine tot e asa cand am probleme, tu nu ai avut probleme cu colegii, profesoare sau parinti? Daca nu poate te-ai agitat de la ceva prea tare sau te gandesti in continu la ceva deexemplu ce o sa spuna ea despre mine sau ce o sa se gandeasca colegii daca eu fac asta si tot asa....eu iti recomand sa faci o baie cu spuma sa te relaxezi sa uiti despre tot...iar seara poti sa privesti o comedie sau serialul tau preferat si daca poti plimbate inainte de somn vreo ora, sunt sigura ca a doua zi vei dormi bustean ca toti colegii tai happy bafta! imi dai funda? plz

| anonim_4396 explică (pentru miss1elisa):

Acum un an stateam pe pc pana la 2-3 noaptea in weekend, si eram putin agitat ca poate nu o sa am timp de teme, dar m-a luat somnul si m-am trezit la 1 laughing. Vara asta nu mai aveam nici ce sa fac,si ma mai gandeam la urmatoarea zi ca nu am ce face,nu mai sunt persoane,sa le zic, cu care sa ma distrez, mai multi copii de la mine din cartier s-au mutat, si cred ca d-asta nu ma lua somnul, eram agitat.Acum stiu ce sa fac maine, teme si iar teme laughing. Thanks pentru raspuns, mai astept si alte raspunsuri!

| miss1elisa a răspuns (pentru anonim_4396):

XD