| Marius99ful a întrebat:

De o perioadă ma confrunt cu niste probleme de sanatate si mi-ar prinde bine un sfat de la voi. Cam de vreo 5 luni ma "supăra" fierea ( sau cel putin asa cred ), am episoade de dureri in zona abdomenului( dreapta ), o senzatie de balonare, flatulentă, ma simt mereu umflat dupa masa si de ceva timp ma supăra un junghi din cauza căruia respir greu, mai ales cand incerc sa adorm. Eu unul cred ca e vorba de un calcul biliar blocat pe canalul pancreatic ( datorita durerilor si spate ). Voi ce credeti? Luni oricum ma duc la medic. Dar astept sfaturi si pareri sau chiar si alte "povesti" asemănătoare. Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ecografie poti sa faci si tu singur din propria initiativa, iei banuti la tine si mergi la o clinica particulara...
si apoi afli daca ai sau nu pietre.
poate sa fie cu totul altceva, iti amrteste vreodata piciorul drept sau cand mergi sa schioapatezi din senin?

6 răspunsuri:
| Marius99ful explică:

Am uitat sa mentionez ca am fost la spital de 2 ori dar nimeni nu si-a dat interesul cu adevărat, dandu-mi no-spa fara sa imi faca ecografie sau ceva... Si acum mai iau no-spa si fioblin, dar mai pe sărite, în special cand simt dureri.

| RAY a răspuns (pentru Marius99ful):

Cu greutatea cum stai?

| Marius99ful explică (pentru RAY):

79 kg; 1, 84

| Marius99ful explică (pentru Simpatic):

Nu mi s-a întâmplat. De ce?
( mersi pentru raspuns )

| RAY a răspuns (pentru Marius99ful):

Stai bine cu greutatea, multa sanatate

| Simpatic a răspuns (pentru Marius99ful):

Cand doare in partea dreapta jos la abdomen poate fi de la apendice dar in cele mai multe cazuri se lasa durerea in piciorul drept si chiar pana la schiopatare nu e cazul la tine, dar printre simptomele apendicelui cu probleme sunt si starile de balonare urmate de diaree sau constipatie...dar nu e cazul la tine cu spuneam.

| Simpatic a răspuns (pentru Marius99ful):

Ecografie poti sa faci si tu singur din propria initiativa, iei banuti la tine si mergi la o clinica particulara...
si apoi afli daca ai sau nu pietre.
poate sa fie cu totul altceva, iti amrteste vreodata piciorul drept sau cand mergi sa schioapatezi din senin?