| PuținConteazăNumele a întrebat:

De vineri dupa amiaza am observat o durere în zona exilei, întrun singur punct, dar doar când apas, când nu apas nu simt nicio durere, nu nimic, durerea cauzată prin apăsare mai îndelungată se simte ca și cum m-ar arde. Voi pune și o poză cu zona marcată cu un x, precizez că durerea este întrun singur punct și mai spun că sunt băiat și am 17 ani, la medic nu știu unde să mă duc sau ce să fac momentan, aștept sfaturi dacă îmi poate oferi cineva sau dacă poate avea idee ce cauză are, sper să meargă și linkul acesta: https://photos.app.goo.gl/TmtRSW2w95BCYxAN6

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Doar cand apesi? Doar intr-un punct? Pare a fi un cos ascuns sau un furuncul. Primul pas e la medicul de familie. El va sti unde sa te trimita. Oricum, iti trebuie trimitrea de la el.

| danaieladaniela a răspuns:

Poate te-ai lovit acolo s-au ai facut sport? si ai o mica febra musculara
dar daca nu iti trece iti recomand sa mergi la medicul de familie.

| Iote a răspuns (pentru danaieladaniela):

In axila? Adica la subrat.

| danaieladaniela a răspuns (pentru Iote):

Da acolo...au mai fost cazuri

| Iote a răspuns (pentru danaieladaniela):

Poate.

| danaieladaniela a răspuns (pentru Iote):

Uite ar mai fi ceva... poate iti apare un ganglion, nu e nimic grav

| Iote a răspuns (pentru danaieladaniela):

Da, se poate si asta. Sunt multe posibilitati. Dar spune-i lui, nu mie, ca sa-l convingi sa mearga la medic.

| danaieladaniela a răspuns:

Uite ar mai fi ceva... poate iti apare un ganglion, nu e nimic grav, stai linistit