| tyler16007 a întrebat:

Salut, deci azi pe 2 am fost la baie si am facut scaun si am uitat efectiv sa ma spal pe maini, apoi direct am plecat la magazin, si am luat geaca
spre drum spre magazin mi-am dat seama, n am mai bagat mana jn gura sau ceva.
Am ajuns acasa, am dezinfectat telefonul si geaca am lasat o in cuier.
Totu bjne si frumos, ma spalasem pe maini atunci de cateva ori.
Am plecat la sala si am luat geaca aia care o atinsesem atunci.
Acum sunt pe drum, ceva sfaturi sa previn vreo infectie, va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Omule, tu de ce nu vrei să înțelegi că problemele tale sunt de natură psihică?

Chiar nu te regăsești deloc în definiția asta?:

"Germofobia: termen folosit pentru a descrie frica patologică de germeni, bacterii, contaminare și infecție. Germofobia, cunoscută și ca misofobie, verminofobie și bacilofobie, este cel mai frecvent asociată cu tulburarea obsesiv-compulsivă (TOC)."

| tyler16007 explică (pentru johnnny123):

Man ce legatura are.
Daca vrei sa te dai mare aici poti pleca, eu am nevoie de un sfat despre treaba asta

| johnnny123 a răspuns (pentru tyler16007):

Dacă nu vezi legătura, atunci ai probleme și mai mari.