| Andu01 a întrebat:

Recent mi-am cumpărat un Samsung a 53. Și după ceva timp am văzut că îi corespund doar căști fără fir. M-am dus la un magazin de accesorii și am luat niste căști. Vânzătoarea mi-a zis că sunt descărcate și acasă trebuie sa le încarc. Am platit 150lei. Mi-a dat și un bon și fara să probez am și plecat acasă. Ajunsă, le-am băgat vreo 2h și funcționează doar o casca. Am căutat în setările audio in telefon, am umblat la căști poate aveau vreun butonas..nimic. Și abia le atinsesem, nu mi-au cazut, nu nimic. Oare nu sunt originalele lui și de-aia? Ce sa fac? Că și de luni dacă m-aș duce la vânzătoare, aia zice că le-am stricat, am pierdut și bonul acela. Cred că rămân cu ele asa. (menționez că telefonul l-am luat din media Galaxy și regret că nu am luat și căștile, ci doar adaptorul, cablul.)

3 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Daca aveai bonul aveai drept de retur 15/30 de zile ai dreptul sa le dai inapoi daca nu-ti plac sau nu functioneaza!
Dar trebuie bonul!

| Danny28 a răspuns:

Există și căști cu fir prin usb tip C. Eu le-am luat pe acestea: https://www.emag.ro/......D1QBJTMBM/ Le folosesc cu un Xiaomi Mi 11 și se aud super.

| Brizbriz a răspuns (pentru Danny28):

Exista si adaptoare:
https://www.emag.ro/search/usb%20type%20c%20jack%20?ref=effective_search
pe care merg orice tip de casti cu fir, clasice

oricum ideea la el e ca daca are bonul, atunci implicit are si garantie, in plus, majoritatea magazinelor acorda 48h in care te poti duce cu produsul inapoi daca nu merge

si in orice caz, data viitoare fa proba, sau cumpara on-line, atunci legea iti da 14 zile calendaristice in care te poti razgandi, fara sa dai nici un motiv