| Dav231 a întrebat:

Este posibil sa am ceva la plamani?
Aseara m-am trezit la ora 3, cu nasul infundat si pana la 4 nu am putut adormi. Si dupa cum am citit pe internet scrie ca acesta poate fi un simptom al unei infectii pulmonare. Ma doare in fata, coastele, si ma ustura, ma inteapa, ambele coaste in stanga si in dreapta si in mijloc. Si simt o jena in gat si imi vine tot timpul o senzatie sa tusesc. Si am multa mucoasa in gat. V-am mai explicat asta in intrebarile mele anterioare. Doar ca, problema este ca am 13 ani, si nu pot merge la medic de cat cu mama ( tatal meu este plecat ) iar ea nu vrea sa ma duca deoarece imi zice ca nu am nimic si ca toate astea mi le fac cu mintea. Si daca nu incetez ma va interna la cei cu probleme psihice. Peste 2 saptamani voi pleca la mare cu caiba colegi iar mama nu va veni. (scriind asta imi dau seama ca chiar are dreptate ) iar eu nu pot sta fara sa intreb daca am ceva, mereu mama mea ma mai convinge ca nu am nimic, dar la mare voi fii doar cu colegi mei, nu va mai fii nimeni sa ma suporte. A plecat odata 4 zile, iar pe mine ma durea foarte tare in piept. Am venit de la scoala la ora 10 cu febra 39 plangand. Am fost crescut in puf si regret asta. Toata viata o sa o traiesc spunand: Oare am asta? Ma doare ceva caut pe google si in urmatoarele luni ma gandesc la ce am pana cand durerile dispar ( cu greu ). Ma doare in zona plamanilor in fata cat si in spate si tusesc, ma trezesc noaptea din somn ( doar aseara ) dar totusi, merg la fotbal zilnic si daca cu adevarat m-ar interesa, m-as gandi la sanatatea mea. Totul a inceput cu 5 zile in urma cand am jucat fotbal pe ploaie toata ziua, ma tot gandesc ca as avea fel de fel de boli, simt uneori miros de sange in gura si ma ingrijoreaza. In gat am niste bube umflate, de fapt nu, nu stiu ce sunt. Dar stiu ca imi simt in gat o jena, sau ceva rece, o arsura. Iar mama mea: Nu ai nimic, medicul ma va trimite la nebuni cu tine. Voi cine credeti ca are dreptate? Stiu, stiu, la 13 ani nu stiu de ce ma gandesc la asa ceva. Acum revin cu intrebarea:
Pot avea ceva la plamani daca alerg zilnic, de la 2 pana la 10?
Am postat multe intrebari in ultima vreme, insa toti imi spun sa merg la medic, eu vreau, insa mama mea nu. Inafara de medic, ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa bei lapte cald de capra. Poti gasi la Billa de exemplu lapte de capra in cutie, plus sa mananci miere de albine.Si fii optimist.

| Voinea_Daniel_1998 a răspuns:

Eu sunt tot de 13 ani si iti spun ca mama ta are dreptate. Si eu am fost crescut cum ai descris si tu. Îmi fac mereu griji sa nu am ceva deoarece si eu ma joc zilnic fotbal cel putin 5 ore si am simptome ca ale tale, dar eu chiar am fost la medic si a zis ca nu am nimic, ca e doar in mintea mea si ca in cel mai rău caz e o răceală, dar nimic in plus.