| F3d0x a întrebat:

Salut.
Eu am o mica mare problema:
Mi-o cam "frec" de vreo 3-4 ori pe zi, daca intelegeti ce vreau sa spun.Sunt dependent de pornografie si nu ma pot lasa de asta.
Cum as putea sa scap de obiceiul asta prostesc? Pur si simplu simt nevoia ca ma ia si imi vine sa o fac.
Va rog sa nu radeti de mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e nimic de râs; e ceva perfect normal.
Eventual ai putea să mai ieși cu prietenii la un fotbal sau tenis, să mai rărești din labe, dar nu are sens să renunți cu totul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Trebuie sa faci terapie.

| Crackman a răspuns:

Solutia :
Mai creste ( gasesti fata, muncesti )
Nu o sa mai freci nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem aceleasi apucaturi. laughing

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha... voi și încă vreo 2 milioane de băieți...winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

I-ai numarat tu pe toti de stii ca sunt 2 milioane. Ne privesti pe gaura cheii si care credeam ca tot eu am apucaturi perverse. laughing

| P3d1a a răspuns:

Gasesti o fata

| F3d0x explică (pentru P3d1a):

Nu sunt prea sociabil...

| P3d1a a răspuns (pentru F3d0x):

Pai cati ani ai?

Daca ai macar 16-17 eu zic sa ii zici unui prieten sa iti faca cunostinta cu o fata.

| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns:

Fa ceva cu timpul tau liber. Daca lenevești toată ziua ao timp. Ocupa ti timpul cu ceva. Iesi cu prietenii, implica te in activități. Fa chestii care iti plac. Nu mai sta degeaba. Esti virgin? Daca da, socializează cu fetele, fa ti viata mai frumoasa!

| dragosnila233 a răspuns:

Stiu e ciudat si nasol sa dai la filme pornografice, site-uri precum hentaihaven si nhentai au atributii mult mai bune si calitative decat niste gauri folosite. Hentai-ul e mai superior

| xAndreas11 a răspuns:

Cand te apuca cheful te pui si faci niste flotari pana nu mai poti,. sari in 10 parti, faci ceva sa-ti consumi energia. eventual iti cauti un hobby, iti cauti ceva sa-ti ocupe timpul insa sa te si faca sa te simti bine, iesi la o plimbare... exista multe hobbyuri frumoase care te pot ocupa. si crede-ma,. cand gasesti unul calumea o sa te tina ocupat si in somn happy