| Vladioan a întrebat:

Bună seara! Numele meu este Vlad si sunt elev in clasa a 10a. Am aproape 16 ani si inaltimea mea este de 1.75 m. Acum catva timp eram plinut asta insemnand 74 kgsi nu eram deloc multumit de asta. In urma unui regim alimentar(mai strict; ce i drept) am reusit sa ajung in vreo 3-4 luni la 62 kg. In urma acestei slabiri am ramas cu pielea putin largita si incretita pe burta si prin alte parti ale corpului. As vrea sa mi repar aceste imperfectiuni si sa mi mai modelez corpul drept pentru care am luat hotararea de a ma apuca de sala. As vrea sa mi recomandati un tip de antremament si niste exercitii potrivite. As vrea sa lucrez mai mult pentru piept, abdomen si picioare pentru ca aici simt nevoia ca ar trebui.(totusi as vrea sa mai cresc in inaltime si am auzit ca nu s indicate unele exercitii de ridicat deasupra capului sau ceva de genul). Mentionez ca nu vreau un antrenament foarte dificil pentru ca voi merge la sala dupa scoala (la ora 2)si voi fi putin obosit. Astept parerile si propunerile voastre. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Https://stronglifts.com/5x5/

cel mai bun program pentru incepatori. fa asta cam 6 luni.
inaltimea e determinata de gene.