| Alexyne a întrebat:

Salut, familia mea a deschis o pizzerie iar azi cum a fost inaugurarea am avut foarte multa lume, am stat toata ziua in picioare si am fugit de la o masa la alta fara a sta o secunda jos. Problema e ca acum ma dor foarte tare calcaiele si am furnicaturi pe tot piciorul, abia stau in picioare. Ce pot face sa treaca pentru ca nu le pot misca de durere, iar maine nu stiu cum o sa fac. Poate daca le masez sau le tin in apa rece va trece cat de cat sau stiti alte remedii? Orice raspuns e binevenit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Aseaza le pe o perna un pic mai sus fata de orizontala cand te culci
inainte de asta : baie, o crema antiinflamatoare si nana-dudu!