| Necunoscutu43 a întrebat:

fumez de o luna cate 2 țigări pe zi. și după ce le fumez încep sa am dureri plămâni
e in regula sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Salut.
Lasa tigarile si nu mai fuma.
Persoanele care fumeaza nu cred ca stiu mersul tigarilor.
Iti distruge tot corpul : Inima, plamani, stomac, ficat, pancreas, sangele si tot ce mai exista in tine pana ajunge acele substante la cerebel.
Acolo ajunge tigarea unde forteaza o glanda care secreta dopamina.
Nu te ajuta cu nimic tigarile, se incepe din prostie omeneasca si nu te mai lasi ca iti creeaza nicotita care o ai in sange.
Eu zic sa te calmezi cu ele si sa le dai in masa, viata e frumoasa si nu merita sa o strici.

3 răspunsuri:
| BububucatorulBubycus a răspuns:

Sa nai altceva la plamani dar plamanii nu doare niciodata altceva deranjeaza fumatul

| Necunoscutu43 explică (pentru BububucatorulBubycus):

Ar trebui sa imi fac griji?

| Mclaren12 a răspuns (pentru Necunoscutu43):

Ar trebui sa nu mai fumezi. Parca nu s-ar intelege de la sine ca-i toxic.