| Todireasa_Stefan_1996 a întrebat:

ideea e asta.Am vazut foarte multe intrebari legate de apendicita aici.De vreo 2 luni am o durere in partea dreapta jos care se duce spre zona pelviana si posterior de partea dreapta.Alte simptome nu am(greta,varsaturi,anxietate, etc).In ultimul timp ma doare mai tare.Am facut un ecograf si mi-au descoperit o problema la colecist(asta acum vreo luna).Asadar... vreo parere? Ps:sunt si putin ipohondru.Rog seriozitate ca sunt facut tot pe mine laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tzus a răspuns:

Pai ai probleme cu fierea... atata tot. trebuie sa tii putin regim pana se regleaza fiera..si sa mananci putin din fiecare fara sa abuzezi

| Todireasa_Stefan_1996 explică (pentru tzus):

As vrea eu sa fie asa.Problema este ca durerea se concentreaza mai ales in drepta jos

| tzus a răspuns (pentru Todireasa_Stefan_1996):

Atunci trebuie sa mai faci o ecografie in zona aia. Poate fi si rinichiul sau ureterul daca e si posterior. Acum depinde daca nu ai nici eu simptom nu poate fi apendicita (pentru ca trebuie sa ai dureri, greata, varsaturi sau diaree imediat dupa ce incep durerile, pierderea apetitului). Depinde si de cum urinezi.

| Todireasa_Stefan_1996 explică (pentru tzus):

Singurul simptom pe care il am sunt durerile...la ce te referi cu urinatul?

| tzus a răspuns (pentru Todireasa_Stefan_1996):

Adica daca e mai rosiatic sau un galben foarte pal... sau daca atunci cand urinezi te ustura, te doare, inainte in timp sau dupa urinat