| Deyu_4766 a întrebat:

Salut, Ieri din greseala am bagat mana in ghiveciul cu flori si m-am intepat(cu un ac de la cactus), pe moment nu am simtit nimic, dar cand m-am uitat am observat ca am un mic ac infipt in deget am incercat sa il scot cu penseta, cu o foarfecuta mai mica si nu iese. ceva sfaturi aveti? nici nu pot sa scriu DAU FUNDAAA HELP ME REPEDE MAINE AM SCOALA happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pai nu il poti scoate din cauza ca nu-l poti prinde cu penseta, sau ca aluneca din 'falcile' pensetei. Solutia ar fi sa bagi usor un ac pe sub el, la fel cum la alta scara ai baga o ranga sub un bustean ca sa-l poti urni. Apoi speli bine cu sapun si tamponezi intepatura cu spirt, sa nu iti coaca.

2 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Tine mana 2 ore in benzina! iubireeeee =)laughing

| Dario_4031 a răspuns:

Mai incearca.trebuie sa iasa! Si daca iese pana la urma, pune spirt acolo in locu ala.am patit si eu la fel.nu i-am facut nimic, dar pana la urma singur iesea asa cate putin afara, si nu l-am mai avut.