| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
IMI place foarte mult lamaia, dar fiind imi este lene si greu sa o tot storc mi am luat un suc de lamaie. E un biberon mare cat o cana si la ingrediente scrie : suc de lamaie, antioxidant : metabisulfit de potasiu.
Vreau sa stiu daca are ceva daca o combin in diferite mancaruri ( orez, apa chiar ), si daca nu cat e recomandat sa beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce ai luat tu este o tentativă de zeamă de lămâie.
Mergi pe lămâie.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Sucul de lamaie contine si chimicale.Asa ca mai bine treci peste lene si stoarce lamai.Este mult mai natural.

| mona a răspuns:

Sucul de lamaie cumparat contine putina lamaie si mai multe E-uri, tot mai bine e sa treci la stors de lamaii

| Azµre a răspuns:

Stoarce lămâia! Nu folosi alte prostii.

| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Nu stiu sa-ti raspund concret, dar nu cred ca este recomandat deoarece contine antioxidant si metab. de potasiu. Intreaba un doctor pentru. orice de eventualitate sau cauta informatii pe internet.

| florin422004 a răspuns:

Nu cred ca poti sa pui in mancaruri suc de lamaie! Dar e recomandat sa bei cat vrea organismul altfel te va durea rau burta!