| Goddessss a întrebat:

Salut!
In 2017 am avut o entorsa, asa ca trebuia sa stau in ghips 40 de zile.
După in 2019 in vara alergasem, totul bine si frumos si iar mi-o '' sărit''ceva de acolo si trebuia sa stau cu genunchiera de aia.
Acum am o mare problema.
De ieri simt acolo la genunchi ca se deplasează ceva si chiar ma tem...îmi doresc înapoi viata de mai demult de aceste accidente...
Mereu ma tem sa alerg, sa fac sport si din cauza asta m-am si îngrășat si trăiesc cu teama ca o sa se întâmple iară ceva.
Voi ce credeți ca se întâmplă?

O sa trebuiască sa vb cu un ortoped bun si sa fac si un rmn sa aflu de ce pățesc asta.
Pana atunci as vrea sa știu dacă ați pățit si voi sau ce as putea face.
Efectiv mai nu plâng... mi-e dor sa alerg cum o făceam demult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Goddessss explică:

Ce ai frustratule?

| dragodana a răspuns:

Salut!
Partea cu alergatul-cam adio.Trebuie fizioterapie.
Poți sa încerci fitness, în special bicicletă.

| Goddessss explică (pentru dragodana):

Ma duc sa fac rmn săptămâna ce vine. sunt demoralizata

| dragodana a răspuns (pentru Goddessss):

Nu fi.
Cel putin stii sigur ce trebuie sa faci. Apoi sa gasesti un sport care sa se potriveasca situatiei tale, adica sa nu fortezi diverse parti ale corpului.
Eu fac fitness, dar nu la aparate.Si printre primele intrebari ale instructorului a fost ce suferinte am.Cand simt ca nu pot face un exercitiu(gen ma doare genunchiul rau) ii spun si schimba exercitiul pentru mine(restul colegelor fac ce trebuie sa faca).
O usa inchisa deschide altele.
Nu mai poti alerga, dar vei gasi un sport care poate iti va place si mai mult.

| Goddessss explică (pentru dragodana):

sad