| TymbarkCo0L a întrebat:

Salut, in urma analizelor am bilirubina 1, 28 și trebuie sa am maxim 1.20. Toate analizele le am perfecte ca valori sub maxim, doar bilirubina este mare cu 0, 06. Cum pot scădea valoare bilirubinei sub 1.20 într-un termen scurt de o săptămâna maxim? Am luat esențial forte 300 mg 3 pastile și a scăzut doar pana la 1, 26 și am nevoie de sub 1, 20. Am înțeles ca antiinflamatoril nesteroidiene scad bilirubina! Altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TymbarkCo0L explică (pentru AleksandruNedim):

Spune ca, cafeaua scade. Sa beau cafea dimineața înainte de analize?

| AleksandruNedim a răspuns (pentru TymbarkCo0L):

Inainte de analize nu se consuma nimic alftel rezultatele nu vor fi reale.

| TymbarkCo0L explică (pentru AleksandruNedim):

Ma interesează doar sa scadă biliribuina