| anonim_4396 a întrebat:

Salut, in urma cu o saptamana am avut intretinut relatii sexuale cu o fata totul bine si frumos pana am aflat ca are chist ovarian acum. Nu stiu ce tip de chist sau ce tip de cancer are dar n-am gasit nimic pe internet sa vad daca se poate transmite ceva boala sau ce pot suferi eu in timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Nu,gen cancerul nu il iei daca faci sex(adica il poti lua daca faci oral tipei si ea nu se spala si invers si din astea din cauza bacteriilor), dar nu ai nimic, ai grija data viitoare sa folosesti prezervativ ca nu stii cine ce are.

| AngelOfOreno a răspuns (pentru Catalin77945):

Dar totusi mi-au aparut niste bubuite mici nu multe 3 sau 4 n au lichid nimic

| Catalin77945 a răspuns (pentru AngelOfOreno):

Poate doar te-ai iritat in timp ce ai facut sex sau ceva, nu e ceva total iesit din comun

| AngelOfOreno a răspuns (pentru Catalin77945):

Mersi mult bro

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lol n-are nicio treabă, nu te privește pe tine cu nimic chestia asta. toate femeile au chisturi mai mici sau mai mari, contează să nu se prindă de ovul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o boală la femei care nu se transmite.

| Catrice a răspuns:

Daca tu ai ajuns sa ii atingi ovarele, ești tare laughing

| Eireann a răspuns:

Chistul ovarian nu e transmisibil :-) si nici nu e neaparat cancer. Esti ok, nu sa ai nimic de suferit.

| mdc98 a răspuns:

Ce boala, mai? Majoritatea fetelor au chisturi ovariene. Nu este egal cu cancer sau HIV. Wake up laughing

Răspuns utilizator avertizat