| Marian12021 a întrebat:

Salut, intr-o dimineata m-am sculat cu o durere foarte mare pe limba si in gat. Ma durea sa o misc si sa imi inghit propria saliva, apoi am observat ca imi aparuse o bubita mica in partea dreapta (ma doare doar partea dreapta, nu si cea stanga) in spre fund. Am cautat pe internet o multime de subiecte de tipul dat dar niciuna nu era ceea ce aveam eu. Va rog ajutati-ma. Aici poza https://imgur.com/gallery/y6ubkK1

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, poza este extrem de proasta, nu se vede nimic. Trebuie facuta de la maxim 1 cm distanta, cu lumina foarte puternica venind din 4 parti, cu o camera cu functie buna de macro.
In general, tinand cont de ce ai zis, poate fi o afta (in caz ca nu a amigdalita si asta este doar o leziune insotitoare). Ia-ti de la farmacie o solutie contra aftelor si badijoneaza-te

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca te-ai sculat pentru ca numai penisul se scoala. Omul se trezeste. laughing

| Teo29 a răspuns:

Poate fi afta, mergi la medicul de familie pentru un consult.

| TheCrusader a răspuns:

E recomandat sa vezi medicul de familie.
Poate fi o reactie alergica sau punguta cu puroi.