| BiancaByaBianca a întrebat:

Salut la toti ce mai faceti? Eu nu asa bine ce voi am racit si ma simt foarte rau, ma dor toti mushii si n-am chef de nimic, ceva pastilute sa imi treaca mai repede raceala asta imi ziceti si mie? v-am pupat noapte buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madalyn a răspuns:

Fa ca mine, lasa organismul sa se vindece singur! De mai bine de 4 ani nu am mai bagat o pastila in mine, nici macar pentru dureri de cap sau mai stiu de care... nimic si cu toate astea o raceala tine la mine nu mai mult de 2-3 zile!
Acum in zilele noastre, tot omu s-a invatat cu doctorii iar organismele nu se mai vindeca fara ajutor!
Bea un ceai de tei si unge niste margarina pe paine si cu gem, trage un somn bun si a II-a zi esti fresh happy

2 răspunsuri:
| DeeaPustoaica a răspuns:

Pai poti incerca Paracetamol SAU Fervex SAU Gripex (nu mai multe odata ca fervexul si gripexul au paracetamol in ele)

Insanatosire grabnica

| Satisfaction a răspuns:

Intreaba la farmacie... poti incerca paracetamol, nurofen, coldrex si nu mai am timp sa stau sa ma gandesc