| Advvrt a întrebat:

M-ar interesa sa incep un stil de viață sănătos.
Cine se pricepe, as vrea sa imi spuna cam la ce obiceiuri sa renunt si ce alimente dauneaza cel mai mult sanatatii. De fumat, nu fumez.
Daca puteti va rog sa imi faceti un fel de lista cu ce sa fac pentru un stil de viață sănătos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. 1. Ai grija de sufletul tau, dupa a mea parere umila nu-l mai poti repara daca-l strici(alimenteaza-l cu iubire). 2. Mintea, gandeste pozitiv si ignora cat poti raul de pe lumea asta, fa ce-ti place si sa-ti ocupe muntea cat mai frumos, sunt foarte multe lucruri sunt convins. 3. Corpul, si aici incepem cu alimentatia: -Nu bea apa rece, iti poti irita colonul si intestinele, sunt foarte pretioase.
-Mananca dimineata fructe bune pe stomacul gol, mere bune sau banane sau mango sau testeaza ce-ti vin tie bune; la pranz mananca bine, iar seara mananca pana in 16.00 sa zicem iar fructe sa iti cureti stomacul. Intre ore, poti manca si altele, chipsuri dulciuri sau mai ce ai tu catedata foame dar cu moderatie, totul cu moderatie. In rest, cam asta asa pe scurt, sper totusi ca ti-am fost de folos, mult succes!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zaharul = otrava alba se regaseste in multe produse,mai ales dulciuri, sucuri dulci, fast food, pizza, patiserie, cat mai multa activitate fizica, multe fructe, legume, cantarestete zilnic, tine un jurnal cu ceea ce consumi, sa dormi macar 8 ore pe noapte, sa eviti stresul, nervi

| Mihaella4356 a răspuns:

Il poti cauta pe Youtube pe Virgiliu Stroescu.E un medic foarte bun. A fost o perioadă si nutritionist la lotul național de gimnastică. Urmareste cateva prezentari de-ale lui- e foarte bun pe domeniul ăsta.

| Advvrt explică (pentru Mihaella4356):

Mersi de sugestie, o sa il caut.