| roby23 a întrebat:

Salut, ma adresez celor care merg la sala de forta! Ce imi recomandati sa fac sa cresc mai repede(in masa musculara)? Spre exemplu e bine sa fac cu greutati cu care pot lucra destul de usor si multe repetari sau greutati mari si repetari mai putine...Sau alte sfaturi sa cresc mai repede dar fara steroizi
Ms. dau funda celui mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pink425 a răspuns:

Cele usoare sa faci repetari.sa iti inveti muschi!

altfel daca faci cu greutati mari, risti sa faci ruptura de muschi si sa stai la spital!

| iRaul a răspuns:

Fa o vreme cu cele mai mici, nu te forta prea tare.
Dupa ceva tim, poti incepe cu greutatiile mai mari, repetari putine, iar in timp, o sa ajungi sa faci tot mai multe, si o data cu numarul de repetari o sa creasca si masa musculara.

| sanmarco a răspuns:

Trebuie sa incerci sa faci miscari cat mai incete cu greutati cat mai mari.eu asa am facut si intr-un an am crescut cu 20 pe brat

| Cosmin86 a răspuns (pentru sanmarco):

20 intr-un an pe brat? sportivii de performanta care baga 6-7 mese pe zi pun 1-2 cm pe an, si tu ai pus 20?