| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare in partea dreapta a zonei inghinale, unde se impatranud(sa zic asa, nu stiu sa ma exprim bine, nu cunosc), piciorul cu zona abdominala. Poate sa fie o hernie sau ceva de genul? Am 15 ani… Nu e umflat sau ceva de genul, doar simt o durere, mai ales cand stau intins in pat.
M-am uitat la simptomele herniei si parca nu le am, adica nu ma doare in zona inghinala sau aproape de abdomen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Este durerea mai spre abdomen? Ai febra, greata, sensatie de voma? Te doare si cand faci efort? De cat timp a aparut durerea? Mergi la un medic sa vada despre ce este problema. Numai bine!

| Dumbi a răspuns (pentru Caro34):

Da m-a durut(spre intepat) azi abdomenul inferior. Nu, nu am simptome, doar niste dureri. Si am mers azi putin si ma durea in partea dreapta, la abdomen, nu spre bazin. O sa ma duc maine. happy

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să fie apendicita. Dar numai un medic iti poate spune asta. Cu cât mergi mai repede cu atât mai bine.