| Adelin2017 a întrebat:

Salut! Ma doare sub limba când ma trezesc dimineata si nu doar atunci, pur și simplu nu pot să o incordez mi-au iesit niște umflături sub bărbie care sunt doar dimineata, acum câteva zile am băut un ceai și a fost cam arzinte, dar l-am băut așa, e de la ceai, va rog SERIOZITATE, cum pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Buna, Imi pare rau sa aud ca aveti durere sub limba si umflaturi sub bărbie. Este important sa mergeti la un medic pentru a va face o examinare si a stabili cauza acestor simptome. Este posibil ca acestea sa fie cauzate de o afectiune orala, sau o infectie a gingiilor, dar ar putea fi cauzate de alte afectiuni medicale. Daca ati baut un ceai fierbinte, ar putea fi posibil ca acesta sa fi cauzat iritarea gurii si limbei, dar este important sa aflati cauza exacta a simptomelor dvs. Inainte de a lua orice medicament sau a face orice tratament, asigurati-va ca discutati cu un medic pentru a va asigura ca acestea sunt sigure si potrivite pentru dvs.