| Dumbi a întrebat:

Ma inteapa in partea dreapta a bazinului(e aproape de abdomen, in partea dreapta a zonei inghinale), stiti ce ar putea fi? Nu vreau sa ma duc la doctor degeaba, plus ca ninge… Nu am avut apendicita, dar poate sa fie?
Mie putin frica de apendicita, nu are legatura ca ma taie, stiu ca ma anestizeaza, dar e o operatie si e si prima(sper ca si ultima)…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Stari de voma, dureri care se lasa in jos pe piciorul drept, amorteala piciorului iar uneori incapacitatea de a-l aduce la piept sunt unele dintre simptomele apendicitei.

Alte dureri acolo pot fi cauzate de rinichi. Iti sugerez un control medical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa nu te duci la doctor? Crezi ca noi, astia de pe site iti putem spune ce ai?

| Dumbi explică (pentru anonim_4396):

Nu, dar la medic trebuie sa dai si $ ca altfel nu prea de baga in seama, doar la medicul de familie, dar nu pot sa merg dupa amiaza, azi a fost de dimineata si dupa 14:00 a inceput sa ma intepe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumbi):

Pai vezi daca te mai doare si peste 2-3 zile
Daca da, te duci la doctor

| HLucian a răspuns:

Salut,da,cred ca e vorba de apendice. Mai ai rabdare putin, vezi cum evolueaza lucrurile si daca persista sau avanseaza simptomatologia...mergi la doctor.

| nikolk0my a răspuns:

Si eu am patit la fel ma durea in partea dreapta jos si am fost la ecograf crezand ca e apendicita dar s-a uitat bine si mi-a zis ca de fapt e vorba de iritatie de colon. Cel mai bine du-te sa faci o ecografie

| MeHandy a răspuns:

Ori este vorba de inflamarea apendicelor si trebuie sa mergi la doctor ori de la efortul fizic te mai poate durea. iti sugerez sa te consulti mai intai cu cineva din familie si eventual sa mergi la un medic pentru a clarifica.Sunt sanse mici sa fie vorba de apendicita dupa parerea mea. mai bine te odihnesti si vezi cum te mai simti.

| Dumbi explică (pentru MeHandy):

Da azi am ridicat ceva are in jur de 15-20 de kg si m-a ajutat cineva…
Daca maine tot ma inteapa vorbesc cu ai mei sa merg la doctor… multumesc mult!