| Insideb0i a întrebat:

Salut, ma jucam si eu pe afara cu niste pisici mai mici asa si una m-a compostat la degetul aratator. Instant m-am dus sa ma spal bine cu apa si sapun dupa care mi-am pus apa oxigenata si spirt... nu am durere sau ceva dar se poate sa patesc ceva? Tin sa precizez ca e ca o intepatura de ac... pe secunda a fost atunci nici o picatura de sange chiar mai putin dupa care m-am spalat si am aplicat ce am zis si gata. Acum mna stau si eu si va intreb trebuie sa fac ceva injectii sau d-astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai nimic. Eu am incercat sa prind un pisoi salbatic si mi-a perforat unghia cu coltii.

9 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu este necesar. Daca avea rabie crede-ma ca nu te puteai juca cu ea/ele.

| Insideb0i explică (pentru siriusblack98):

Pai era un pui mic si l-am prins gen nu voia sa stea voia sa fuga si mieuna era salbatica cel mai probabil si dupa ce si-a atins coltul de degetul meu imediat m-am dus sa dau cu apa si sapun. dupa care cu spirt si apa oxigenata. acum nu am nimic..nu ma doare nu simt nimic si nici nu se mai vede gaura aia acum.

| Insideb0i explică (pentru anonim_4396):

Si n-ai avut probleme asa-i?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Insideb0i):

Nu.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Insideb0i):

Stai linistit ca nu patesti nimic.

| Insideb0i explică (pentru siriusblack98):

Sunt sigur de asta. m-am trezit acum si n-am umflatura si nu ma doare sau ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Insideb0i):

N-ai nimic. Eu am incercat sa prind un pisoi salbatic si mi-a perforat unghia cu coltii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai vazut glitch-uri cu gifurile de pe TPU dar asta le intrece pe toate.
Nu ai nimic daca nici pisicile nu au nimic. Si pe mine ma musca cand ma joc cu ele, sau se catara pe mine sau isi ascut ghiarele.

| Peridava a răspuns:

Nu e nevoie.

| Insideb0i explică:

Doamne sunt prea paranoia. m-am uitat eu pe net si m-am panicat aiurea...