| Alexandrup a întrebat:

Cum as putea sa imi conving parintii ca sunt racit si nu pot sa merg la scoala.Chestia e ca tusesc,ma doare gatul ingrozitor si mereu am o stare de ameteala. Daca ii rog sa nu merg maine la scoala ei nu vor sa inteleaga, si atunci le zic sa mergem la doctor dar nu accepta si zic ca nu scap maine merg la scoala.Eu nu sunt genul care chiuleste, dar eu consider ca sunt racit si nu pot merge la scoala.Cum as putea sa ii conving?

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Eu spun ca daca esti ok cu notele, adica ai note suficiente, iti ies mediile, ai putea sa le spui ca te simti rau si pe de alta parte, sa fim seriosi, in ultima saptamana nu stiu ce lectii se mai tin, toata lumea se gandeste la sarbatori. Eu cred ca ar intelege, mai ales daca nu esti persoana care sa faca din asta un obicei.Sanatate!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Larisssaa a răspuns:

Sa le spui ca trebuie sa mergi neaparat la doctor. Ca el va confirma acest lucru, daca iei nu cred.

Succes! happy

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Stai in pat si nu te mai das jos daaca vor sa mergi sa te ia in brate

| Camirzan_Ileana_1980 a răspuns:

Gandeste-te la lucrurile pe care nu le suporta parintii tai la scoala la care inveti, iar dupa aceea spune-le ca maine exact acele lucruri le veti face!

| TonyGamesLion a răspuns:

Daca esti chiar racit, cum sa nu te creada parintii?

| Alexandrup explică (pentru TonyGamesLion):

Nu vor, tot spun sa imi termin temele ca maine merg la scoala, tot timpul fac asa!

| TonyGamesLion a răspuns (pentru Alexandrup):

Spune-i mamei tale sa-ti ia temperatura.