| David082Iulian0 a întrebat:

Salut, nu stiu ce am dar acum ceva timp am avut niste carii la 2 masele si a trebuit sa imi faca tratament de canal(sa imi scoata nervul) ma gandesc cum sunt maselele alea fara nerv, ma ingrijoreaza chestia asta, ce dezavantaje? Poate sa imi afecteze ceva? Plomba definitiva cat timp tine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai doare, asta nu exclude o infecție sau complicații a maselei în care s-o scos nervul.Cel mai pertinent răspuns ți-l poate da un medic stomatolog.