| Jigokunokishi a întrebat:

Salut oamenyi buni! Ce parere aveti cam la cat timp treuie sa ma spal pe cap(mentionez ca imi cade parul vreo 30-35 fire/zi la spalat peste 50 dar nu mai mult de 80-90 fire, uneori imi cad doar vreo 20/zi ). Eu ma spal pe cap de 3 ori pa saptamana dar mai des de 2 ori pentru ca mi s-a spus ca nu e binye sa-l speli prea des. Ce parere aveti (mentionez si faptul` ca am matreata, ce shampon imi recomandati?). Ajunge sa il spal de 2-3ori(e mai binye de 2sau3 sau de mai multe?). Va astept raspunsurile voastre cu drag happy. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E bine sa te speli o data la trei zile, deci de ori pe saptamana. Pentru matreata incearca head and shoulders. Ti-ai numarat firele cazute din cap? laughing tongue cand te speli e normal sa piezi pana la 100 fire deci e ok.

| Jigokunokishi explică (pentru BiuL):

Nu le-am numarat da ziceam aproximatic dupe ochi tongue. Mersi de sfaturi happy!

| Mihaela1964 a răspuns:

E mai bine mai rar, de cel mult 2 ori/saptamana.Incerca sa te speli cu sapun de casa bine facut(luat de la cineva care stie bine reteta) si cateste-l cu apa in care pui 1/2 ceasca de otet, la 8-10 litrii de apa calduta. Dupa ce scapi de matreaza poti alege un sampon bun, cu care sa te speli alternativ.Numai bine.happy

| Jigokunokishi explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc mult happy! Toate cele bune!

| g4mma a răspuns:

In fiecare zi.