| ionutflorin123 a întrebat:

Salut, observ ca piela mea este ca a unui om mort, foarte palida si obosita si am cearcane mari, nu prea ma stresez, dorm 8 ore oare de la ce? Am grija ce mananc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fă-ți niște analize cum ți s-a zis și totodată pe lângă somn și alimentație ai grijă să bei și multă apă, minim 2L, poate nu te hidratezi suficient și pielea când e hidratata e mult mai strălucitoare, fină și frumoasă

| Dalmore a răspuns:

E bine că dormi 8 ore, dar contează și ora la care te culci. În rest, ieși din casă? Stai la soare? Faci mișcare?

| ionutflorin123 explică (pentru Dalmore):

In jurul orelor 11-12 ies in fiecare zi afara sa ma duc la sala atat

| laSoledad a răspuns:

Iesi din casa mai mult sa iei aer si sa te prinda razele soarelui. Mergi la mare.

| Raducons a răspuns:

Ai facut analize, poate ai anemie sau lipsa de calciu, sau ceva la ficat, incearca sa faci analize la sange

| Demidol a răspuns:

Asculta-l pe @Raducons.

| RebecaManea a răspuns:

Asa e felul tau de a fi daca ai o alimentație corecta di dormi destul, asa sunt si eu la ten si nu avem ce face. E genetic

| Sierra667 a răspuns:

Da-te cu creme, iti recomand Nivea soft. Si eu sunt cam la fel. Mananca castraveti pentru ca acestia sunt buni pentru piele, ofera strălucire. Încearcă sa te bronzezi cat de cat, BEA MULTĂ APA. Pentru cearcane iti recomand o crema speciala, am avut si eu una de pe Notino, costa in jur de 20 de lei maxim. Pune intr-un prosopel de bumbac niste cuburi de gheata si maseaza-ți tenul.