| Denision a întrebat:

Pot să fac alergie de la săpun? Problema este că atunci când mă spăl pe mâini cu săpun de câteva ori, mi se roșesc ambele mâini. Se pot să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Sa schimbi sapunul.
Daca se mai intampla inca o data si cu alt sapun mergi la medic.
( noi nu suntem doctori, nu prea o sa primesti ajutor pe aici )

| francut a răspuns:

Depinde ce substante contine. Ai incercat si cu altfel de sapun?

| Denision explică (pentru francut):

Da,inainte ma spalam cu un alt moidel de sapun si nu am avut probleme.Pot sa ma spal si cu dero si nu mi se rosesc dar cand ma spal de cateva ori cu sapunurile astea mi se rosesc si uneori dispare in 2, 3 ore iar alteori dispare si in 2, 3 zile

| francut a răspuns (pentru Denision):

Nu le mai folosi. Au ceva foarte toxic. Ceva ca soda caustica. Schimba sapunul.

| Denision explică (pentru francut):

Ok,multumesc! Sper sa nu fie ceva grav

| francut a răspuns (pentru Denision):

Sanatate.

| Adry05 a răspuns (pentru Denision):

Ce sapun folosesti? MAcar sa stim si noi sa ne ferim laughing

| RoxanaMakeupArtist a răspuns:

Desigur ca se poate. Si eu si prietenul meu patim acest lucru de la sapunurile mai ieftine. Eu folosesc momentan Detol iar el foloseste un sapun cu sulf, recomandat de medic. Schimba marca si vezi daca se rezolva problema.

| Denision explică (pentru RoxanaMakeupArtist):

Putem vorbi in privat sau pe o retea de socializare?

| RoxanaMakeupArtist a răspuns (pentru Denision):

Sigur. Imi poti scrie in privat.