| Panamex a întrebat:

Salut prieteni. De dimineață m-am trezit cu o umflatura în partea de dreapta jos a buzei. Ce ar putea sa fie și cum scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

La exterior? Herpes. Azi nu e deschis la farmacie, dar poți pune pastă de dinți. Durează 3-4 zile până dispare.
Nu mai bea din paharul altuia, sau după alții. Nu lăsa să ți se crape pielea, de la frig, fă-te cu strugurel.

| Nume6 a răspuns:

Herpes, se face de la frig. Trece de la sine sau dacă ai orice fel de cremă prin casă să aplici să treacă mai repede.