| Anonim987976 a întrebat:

Recent am aflat ca o fata cu care am intretinut relatii sexuale are un chist ovarian. Se poate sa iau si eu ceva de la aceasta? Am sa merg la un control dar sunt curios sa aflu mai multe, iar pe alte site-uri nu gasesc nimic in legatura cu ce poate pati barbatul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ai si tu ovare cumva?

| Țoglă a răspuns:

Poți lua foarte multe dacă nu te protejezi.

| AdelinaC a răspuns:

Nu ai ce sa iei, chisturile nu sunt transmisibile

| Panamax a răspuns:

Te faci doar de ras.

| Violleta2022 a răspuns:

Chisturile ovariene sunt produse de corpul fetei, fiind pe ovarele ei, nefiind boala cu transmitere sexuala.
Dar bolile cu transmitere sexuala se pot lua, cand faci sex fara prezervativ. Stiai asta?
Chiar nu ai avut 2 lei in buzunar sa-ti cumperi un prezervativ?