| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum 2 zile a venit prietena mea la mine, ea locuieste împreună cu bunica ei. Ea i-a spus că merge la o prietenă dar de fapt ea venea la mine, a doua zi a aflat bunica ei că nu e la prietena ei si a sunat la poliție, după ce a plecat la bunica ei, a fost pusă să scrie o declarație cum că nu va mai pleca de acasă si a fost întrebată dacă a întreținut sau nu relații sexuale, nu am întreținut deloc relații sexuale dar bunica ei va merge luni cu ea la un control la ginecologie, si mi-a spus că mă vor chema la politie să dau și eu declarație, cam ce pot păți? Avand in vedere că nu am întreținut relatii sexuale cu ea, sau altele.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spuneti varstele voastre, pesemne minora este sub 15 ani.
In orice caz, daca n-ati avut relatii sexuale, nu se va intampla nimic.

| Alexandru_Sergiu_1997 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu am 17, ea are 14.

| Alexandru_Sergiu_1997 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu am 17 ani, iar ea are 14.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexandru_Sergiu_1997):

Am spus ca nu se va intampla nimic, daca nu a fost sex.

| relian a răspuns (pentru Alexandru_Sergiu_1997):

Nu se intampla nimic si tu esti minor,daca si ea a vrut asta e.Cel putin asa ar fi normal, ca doara na venit la tine si tu ai fortat-o, in cazul ala da s-ar putea lua masuri sa te incalte la o puscarie de minori sau ce o mai corectie, dara atat timp cat ea o sa spuna ca fost de acord sa faceti sex eventual o sa va mustre si fiecare la casa lui, ii vor lua pe parinti la rost, o sa le spuna sa va monitorizeze mai bine si cam asta e.