| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Sunt baiat am 18 ani si o luna, 170cm inaltimea, mama are 167cm, tata 180cm si as vrea sa stiu daca mai cresc in inaltime, nu sunt disperat, pot trai si la 170cm, e doar o mica curiozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ți-ai cam atins maximul!

| gabicoo a răspuns:

Dacă e vorba de dimensiuni: înalțimea nu prea contează!
Ceea ce contează e grosimea portofelului și lungimea chestiei!
winking

| EMMP a răspuns (pentru gabicoo):

Daca se duce la prostituate, da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

De fapt, sunt fată si tin sa te informez ca fix inaltimea e cea mai importantă.
Daca ai peste 180 cm se iarta ultimele doua. happy
Iar daca e bun caracterul, se iarta si inaltimea.
Dar e ok, cred ca e linistitor pentru voi sa inventati tot felul de scuze in mintea voastra pentru care nu vă vor femeile, cum ar fi ca n-aveti bani.
Nu mai trebuie sa schimbati nimic la caracter, ziceti pur si simplu,, Femeile vor bani" si aia e. N-am dreptate? rolling on the floor

| EMMP a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai condamnat toti piticii la o viata de agonie rolling on the floor

| RazvanC28 explică (pentru anonim_4396):

De ce e asa importanta inaltimea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RazvanC28):

Salut!
Depinde foarte mult de parteneră.
Unele isi doresc barbati mai inalti pentru că se simt in mod instinctiv mai feminine, mai protejate.
Altele pentru ca traim intr-o societate care judecă relatiile cu o femeie mai inaltă.

Asta cu inaltimea este o preferinta. Si atata timp cat este ceva pasnic, adica nu raneste persoanele care nu au acea inaltime, este in regulă.
Adica este ok sa ne preferam barbatii inalti, dar trebuie sa ii respectăm pe toți.
Pe princiupiul acesta merg eu.
Pana la urma, inaltimea nu o alege decat genetica.

Dar spre exemplu am vazut multe femei pe strada (intr-adevar, ceva mai scunduțe) cu barbati care nu aveau chiar 180. Unii aveau si 160. Si erau niste cupluri foarte frumoase si fericite.
Deci da, aspectul fizic conteaza. Insa cine iubeste cu adevarat va privi mult mai adanc lucrurile. Va vedea si sufletul.
Eu personal consider ca un barbat inteligent, educat si cu bun este extrem de atractiv, indiferent inaltime. Felul in care vorbeste, cum gandeste...
Spre exemplu au fost mai multi baieti cu care cand am vorbit prima oară mi se parau ca arata ok, adica la mijloc, nici bine nici rău. Si dupa ce am vorbit mai mult cu ei si am ajuns sa ii cunosc ca persoana am inceput automat sa ii vad mult mai frumosi. Am inceput sa le vad defectele intr-un mod frumos. Si asta datorita personalitatii lor. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru EMMP):

Hehe rolling on the floor

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

În cazul fetelor chiar nu contează înălțimea. Minionele sunt la putere acum.

Ca să fiu pe linia răspunsului meu de mai sus la fete contează totuși: circumferința. Circumferința balcoanelor și cea a portbagajului!
winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu despre asta a fost raspunsul meu lmao
Ziceam total altceva

| EMMP a răspuns (pentru gabicoo):

Nu conteaza inaltimea, baiatul sa fie mai inalt decat fata. Nasol ar fi sa fie unu de 1.60...

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

și grosimea chestiei nu?confused

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Circumferința!
winking

| Anuket a răspuns:

Eu aș zice că îi semeni mamei. Ai timp să mai crești puțin, ar mai fi șanse pentru câțiva centimetrii.

| Dintrebare a răspuns:

Salut! Nu exista o varsta standard pana la care cresti, dar posibil sa mai cresti usor pana pe la 20-24 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Whitesnake99 a răspuns:

Cu cel mai mare noroc din lume mai iei 1cm-1.5cm pana la 24 de ani dar totusi mici sanse.