| George528 a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 19 ani, intampin anumite probleme de sanatate si nu stiu care e cauza si cum as putea repara. Odata la 5-7 zile, in timpul somnului are loc scurgere de lichid seminal, fara explicatie. Daca ma culc cu vezica semi plina am 100% scurgere in somn. Va rog ajutati-ma, ma chinui cu asa ceva de cativa ani si nu se mai termina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Polutii nocturne. Este ceva normal. Toti barbatii am avut asa ceva intr-o anumită perioada.

| Violleta2022 a răspuns:

Se numesc POLUTII NOCTURNE si se elimina sperma in urma viselor erotice, fiind un proces fiziologic perfect normal si sanatoas, la toti baietii care sunt la pubertate.
Spala-te foarte bine cu apa si sapun pe cuc si prin faldurile lui, sa nu ramana sperma uscata ca te iriti si schimba chilotul, cand ti s eintampla asta,.
la 19 ani este indicat sa te masturbezi odata la 2-3 zile, ca sa elimini sperma si sa te auto-satisfaci, mai ales ca nu ai partnera de sex si corpul cere sa functioenze.
Se vor termina aceste polutii nocturne cand vei deveni activ sexual, avand o partenera cu care faci sex, ori varianta simpla, la indemana, sa te autosatisfaci cu propria-ti mana.

| doctorandus a răspuns:

Fa onanie des si asa vei scapa de polutii nocturne.

| dullcat a răspuns:

Citeste despre polutii nocturne, cred ca iti vei da seama ca nu e nicio problema la mijloc.As fi lasat link dar nu imi permite sa postez din cauza unor anumite cuvinte.

| George528 explică (pentru dullcat):

Multi spun ca e ceva normal dar eu nu cred ca asa de frecvent e admisibil, norma ar fi odata la 2-6 luni. Probabil am ceva dezechilibru muscular in regiunea prostatei si se apasa, fapt ce o face sensitiva. Probabil ar trebui sa vizitez un doctor

| ioana748 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu un doctor.
Sa fie barbat neapărat.
Nu cred ca este ceva grav dar discutia cu el te ar mai linisti.
Of, e greu sa fii si baiat.