| CostelIoan a întrebat:

Sunt constipat de ieri si nu pot sa imi fac treaba. Este extrem de groasa, si doare incredibil de tare. Cand incerc, vad pe hartie urme de sange. Am incercat cu pastile, am baut 3 ceaiuri, am incercat cu supozitoare si tot nu pot. Ce trebuie sa fac? Ce sfaturi imi dati? La ce sa ma astept? Astept un raspuns serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa ai si hemoroizi sau fisura anala. Ar trebui sa mergi la medic si pana atunci sa iei zilnic (seara0 1-2 pastile Sennalax care este pe baza de plante si este bun. Probabil ai o constipatie cronica si aia dureaza pana se vindeca. Trateaz-o cu seriozitate. Iti spun din propria experienta. Am avut probleme mari din cauza constipatiei.

1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

Înghite o linguriță sau două de ulei de floarea soarelui. Eventual poți să încerci și cu lapte bătut, dar uleiul ar fi cel mai eficace.