| Dioxid a întrebat:

Salut tpu...Acum ceva timp am slabit 19 kg, prea mult, eram exagerat de slaba, am decis sa ma ingras, am mancat foaaarte mult si am ajuns la 45 de kg intr-o luna.Dar, nu ma mai pot oprii din mancat, credeti ca daca fac sport si mananc tot la fel de mult, am sa reusesc sa ma mentin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DarianaDragutza a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci sport dar, sa nu te ridici satula de la masa asa imi zice si mie mama si eu am 45kg big grin sa mananci 5 mese pe zi dar sa nu te ridici satula.
Mult noroc!

| Dioxid explică (pentru DarianaDragutza):

Multumeschappy pot sa stiu tu ce inaltime ai?

9 răspunsuri:
| Annapro a răspuns:

Daca mananci si faci mult sport desigur ca te vei mentine! Dar conteaza si cat mananci, adica sa nu exagerezi foarte tare! Bafta.

| xBya a răspuns:

Cat de inalta esti? Dar da, e bine sa faci sport si sa mananci diversificat, nu numai fast food, slanina cu ceapa si prajeli.

| DurexBun a răspuns:

Normal.Facand sport iti creste si pofta de mancare.

| 666Belial666 a răspuns:

Daca mananci si faci mult sport desigur ca te vei mentine! Dar nu manca asa de mult.

| andreimazureac a răspuns:

Incearca sa reduci din portiile de mancare din 1 faci doua porti.recomandat e sa mananci putin si des.si desigur sport.e greu pana ce te obisnuiesti, eu m-am obisnuit mancam foarte mult inainte si acuma am ajuns sa mananc de 2 3 ori pe zi.si ar i bine sa ai o activitate ceva sa te tina ocupata si sa uiti de mancare.