| Alex99999999 a întrebat:

Am 12 ani, si de 1 an am aceasta problema. Orice fac, ca imi scriu, ca ma joc pe telefon... Imi transpira rau palmele si picioarele. De exemplu, imi transpira palmele si degetele acum, cand scriu intrebarea.ce pot sa fac sa nu mai am aceasta problema? NU mai suport! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa mergi la medicul de familie sa faci niste teste si sa te trimita la un specialist.
Ceea ce ai tu, ar putea fi: hiperhidroza si necesita tratament acum, cand esti inca in crestere si se poate remedia.
Netratata problema, va afecta si corpul si vei incepe sa transpiri peste tot.

http://www.sfatulmedicului.ro/......esiva_1412

| christall a răspuns:

Se intampla daca ai emotii. Ai emotii cand umbli pe telefon?

| Alex99999999 explică (pentru christall):

Da...inca si ce emotii... laughing sunt plin de emotii

| VladutAnghel a răspuns:

5% din populatia lumii are problema asta dar poate fi si de la emotii sau stres. Bafta!

| whithat3 a răspuns:

Ti frica sa nu il strici așa patesc si eu cu telefoanele altora

| anonimg a răspuns (pentru whithat3):

Folositor răspuns, si inteligent dar și amuzant. happy
Alex, tu erai bun de numărat bani. Pe viitor să iti cauti o meserie în domeniul acesta.
Mai in gluma, mai în serios, transpiratul palmelor (si nu numai), au legatura cu emotiile atunci când se elimină posibilitatea efortului fizic.

Funda merita whithat3.