| LmaoPlayer69 a întrebat:

Salut Tpu.Am 15 ani si cred ca am fimoza.În erectie nu pot decalota penisul iar in stare "flasca" pot vedea capul dar nu pot trage pielea de tot din cauza ca este acolo ceva ce leaga pielea de cap.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este intr-adevar fimoza.
Ar trebuii sa vezi de urgenta un medic UROLOG care in urma unui consult iti poate spune ce grad de fimoza si ce-ti recomanda pentru situatia ta.
Gradele 1 si 2 de fimoza - se rezolva cu tratament si masaj.
Gradele 3 si 4 se rezolva printr-o mica interventie chirurgicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic urolog. Exista 2 posibilitati: sa reusesti sa l largesti tu cu niste creme si cu ''exercitii'' sau cu interventie chirurgicala. Interventia se numeste preputoplastie. Nu e cine stie ce, a doua zi te trimite acasa, dar vreo luna de la operatie sa nu te gandesti la vreun soi de activitate sexuala. Chiar mai mult de o luna...