| Mihaitsuuu a întrebat:

Am 15 ani (si jumatate daca are vreo importanta...) si am 1.68 inaltime si ma sperie faptul ca am inaltimea asta cam de 1 an. As dori sa mai cresc putin ..Stiti exercitii sau o alimentatie speciala pentru asa ceva? FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O alimentaţie sănătoasă, plus sport:înot, baschet, volei sau ceva tracţiuni.Baftă.La mulţi ani.

| Gabriello02 a răspuns:

Pai fiecare crestem pana la o anumite inaltime, nu e adevarata chestia ca cresti pana la 20 ani, daca ti-e scris in codul genetic sa ajungi la o anumita inaltime te poti opri din crestere la orice varsta, daca vrei incearca o alimentatie bogata in fructe, legume, lactate, oua si desigur carne de pui si neaparat sa te apuci de baschet sau inot.

| Mihaitsuuu explică (pentru Gabriello02):

Nu pot sa ma apuc de basket pentru ca fac deja fotbal happy

| gabi45 a răspuns:

E foarte probabil sa nu mai cresti.Eu sunt de o varsta cu tine si am 1.87 dar am cresc cam 10 cm pe an.

| Marry123 a răspuns:

Stai calm pana la 18-20 de ani o sa tot cresti big grin

| yoman13 a răspuns:

Gimnastica aerobica si innot sunt cele mai bune.Alimentatia trebuie sa fie bogata in fructe si legume!

| FHelp a răspuns:

Inot +basket