| emi_8585 a întrebat:

Am 1.68 inaltime la 17 ani, este posibil sa mai cresc in inaltime? daca da cam cati cm?
exista exercitii pentru cresterea in inaltime?

9 răspunsuri:
| emi_8585 explică:

Ganton sunt fata.eu am cerut ajutorul, daca ai vrut sa pari interesant nu tia reusitwinking

| ovidiu97 a răspuns:

De crescut se poate creste pana la 20-21 ani da nu stiu cat depinde de organism.Am auzit ca daca stai atarnat de bara poti sa cresti sau sa faci tractiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jurul acestei varste se opreste in general dezvoltarea fizica la fete(deci si cresterea in inaltime). Avand in vedere ca ai o inaltime medie,este posibil(dar nu obligatoriu)sa nu mai cresti. Daca vei mai creste,tind sa spun ca nu vei mai creste foarte mult(cativa cm, nu-ti poate spune nimeni exact cati).
Nu exista exercitii care stimuleaza cresterea in inaltime, dar sporturi da.Il poti practica fara probleme si acum,iar, in cazul in care e putin cam tarziu sa te mai ajute din punctul asta de vedere, te va ajuta sa te mentii in forma.

| ganton a răspuns:

Da, merge. Ai vazut la rromanii au talent trupa aia ballance? Eh, trebuie' sa faci laba in pozitiile alea de la aia, gen in cap sprijinandu-te pe frigider etc si cresti eu am crescut rezultate garantate, vad iphone original 15 mil da da mai taie din ele...

| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care au avut rezultate foarte bune, am crescut peste 5 cm de la ele, uite le gasesti aici, are si in format video: http://wp.me/P3hgwB-23

| anonimul a răspuns:

Nu prea mai ai timpsad cam 1 an si ceva...
trebuie sa te grabesti sa te apuci sa faci foarte multe flotari, alea te cresc in inaltime si iti fac si sanii ridicati:->

| Andutza929 a răspuns:

Da poti eu am un coleg care era pitic si intr-o vara a crescut 18, 5 cm... pe bune fara minciuni...

| Cocacolistul_7725 a răspuns:

Injectia cu hormoni de crestere sau basketulbig grin

| DennisS_4764 a răspuns:

Desigur,apucate de bascket, e un sport care ajuta la cresterea inaltimi