| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

am 16 ani, 1, 75 inaltime, 68 kg. Eu zic ca este bine la varsta mea., dar as mai vrea sa iau in inaltime mai mult ca sunt cam scund.
Intrebarea e daca iau pastile gen supradyn / centrum ( pastile bogate in vitamine, minerale ) si fac exercitii de streching ( exercitii de intindere ) si fac tractiuni si stau atarnat de bara mai pot lua serios in inaltime?

Cel mai bun raspuns FUNDA! Va rog fiti seriosi vreau un raspuns CONCTRET!
MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| allemyl a răspuns:

De exercitii nu stiu ce sa zic, merita incercat, ar putea functiona, dar de Supradyn si restul, in niciun caz, sunt mai mult pentru pofta de mancare, asa ca, nu.Cum am spus, as recomanda exercitiile acelea, bascket etc.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine fa inot sau basket, nu te indopa cu pastile de la varsta asta

| Pandele_Cristian_1997 explică (pentru mona):

Nu ma indop cu pastile. dar pentru ca sunt in crestere, e bine sa iau 1 pastila ( doza zilnica recomandata ) ca sunt unele vitamine de unde nu le pot lua zilnic ( fosfor- peste ).

| LaviniaAC a răspuns:

Inaltimea este mai mult data de factori genetici, adica ce mostenesti de la parinti sau bunici. Poti face sport, ajuta.
In privinta vitaminelor, vezi aici care ar fi bine sa le iei si care nu, nu toate sunt naturale: http://www.adiocelulita.ro/......e-sinteza/ Succes!