| edy423 a întrebat:

Am 17 ani și am început să "chelesc". Deasupra frunții am doua locuri lipsite de păr și prin părti a început să fie foarte rar. Am auzit de Alpecin C1. Este bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Stai liniștit nu fi complexat

https://youtu.be/sgVHzNwthC0

| iAMVi a răspuns:

Decat vrajeli ca Alpecin mai repede te-ai duce la un specialist, nu stiu daca e normal ca de la 17 ani sa chelesti, auzisem de 20 de ani dar nu 17, o fi vreo dereglare hormonala ceva.

| edy423 explică (pentru iAMVi):

Mda, nu știu dacă e dereglare hormonala dar și tata e chel deci...sunt foarte multe șanse să am aceeași soartă. Mă întrebam doar daca e ceva șampon/loțiune că să prevină căderea părului.

| Sociopatul a răspuns (pentru edy423):

Nu iti face sperante laughing), acum trebuie sa ne gandim cat de bine aratam cu chelie

| iAMVi a răspuns (pentru edy423):

Poti doar incetini procesul cat inca mai e timp
Nimeni nu a descoperit un leac pentru calvitie si in nici un caz nu vindea tratamentul la tuburi de 100 de lei sau la cat de vand tuburile astea minune care se perinda peste tot pe net, ar fi fost mii ne euro tratamentul daca era eficient

| Sociopatul a răspuns:

Si eu am inceput de la 16 ani, stiu ce zici, inteleg foarte bine drama prin care treci. folosesc dracia aia de sampon nu are efect nu iti recomand

| edy423 explică (pentru Sociopatul):

Nu stiulaughing Adică e foarte rar și după o zi de la spălare incepe sa se ungă și devine oribil...pe lângă asta e și foarte moale și arăt că o nuca de cocos

| Sociopatul a răspuns (pentru edy423):

Asa si eu, nu stiu ce o sa fac cand o sa-mi cada tot. eu imi iubesc foarte mult parul