| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 13ani si ma mastrurbez cam la 3 zile.As vrea sa ma dezobisnuiesc din obiceiul asta prost dar daca stau pe buda si imi frec putin penisul nu se intampla nimic dar, din ce in ce incepe sa se simta mai bine si pana la urma nu rezist pana nu ma masturbez complet....Va rog fara glume seci...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai sa reusesti niciodata sa te lasi, e ceva normal pentru un organism sanatos

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan1o a răspuns:

Hmmm...pur si simplu nu mai faci nimic, deloc, nici cand stai pe wc nici cand faci dus sau baie, deloc
tot ce trebuie e sa-ti impui asta si sa ai vointa, doar de tine depindewinking

| Loreddana a răspuns:

Este perfect normal sa te masturbezi la varsta ta. Esti la pubertate si hormonii fierb in tine. Nu-i mai asculta pe cei care spun ca nu e bine sau ca e un obicei prost. Este perfect normal la varsta ta. Si nici nu o faci foarte des, o data la 3 zile. Prea mult ar fi sa o faci de 4-5 ori pe zi.
Stai linistit, nu e nimic rau in ceea ce faci.

| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Pai nu trebuie sa te mai gandesti, la varsta ta r trebui sa ai cu totul alte preocupari! Cand iti vine sa te masturbezi du-te la baie, fa-ti nevoie dupa care uita-te la un film sau fa orice altceva care sa-ti distraga atentia! Crede-ma daca ai vointa ar trebui sa functioneze!
Decii... fundita daca crezi ca te-am ajutat sau daca ma mai intrebi ceva iar eu ti-as putea da un raspuns cu adevarat convingator!
Pa-pa happy si Succes

| cristy3991 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

La un film porno laughing

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru cristy3991):

Hai ma lasa glumele laughing))