| Wirusssssssss123 a întrebat:

vreau sa slabesc in zona coapselor, daca fac asezari va disparea grasimea de pe coapse sau se va transforma in muschi pentru ca eu nu vreau sa se transforme in muschi?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E imposibil anatomic ca o celula sa se transforme in alt tip de celula.

Cine spune ca "grasimea se transforma in muschi" e REDUS MINTAL. Punct.

| AnastasiaK a răspuns:

Grasimea nu se transforma in muschi. Niciodata, sub nicio forma.

Vrei sa slabesti? Deficit caloric. Dar nu conteaza ce exercitii faci, ca nu poti alege tu unde slabesti. O sa slabesti peste tot, predominant unde "vrea" organismul tau, fara vreo legatura cu tipul de exercitii pe care le faci.