| mousesipc123 a întrebat:

am cateva intrebari despre scoala si fotbal.

categoria fotbal : Daca vreau sa ma duc la antrenamente de fotbal, ce trebuie sa stiu mai exact? ce e mai important? (Nu stiu dribling.)

2. Daca ma duc la antrenamente, are ceva daca cand am fost mic, am fost operat de valva dilatata? are ceva? ma primeste?

3. daca colegii de la scoala sunt rai cu mine, la antrenamente vor fii la fel?

4. voi participa si la meciuri cand ma duc la antrenamente?

5. daca ma duc la antrenamente, ma va invata acel antrenor sa driblez, sa dau cu efect. (stiu sa dau un pic dar nu ia mereu, doar un pic) ma va invata el? sau ma va certa? trebuie sa le invat eu singur? (stiu ca de asta sunt antrenmaentele, de asta intreb. nu vreau sa ma injure ala pe acolo :-} )

intrebarile despre scoala :

Daca un coleg sare sa ma bata sau ceva, pot sa-l bat si eu cumva? imi e frica ca-mi scade nota la puratre. (nu stiu sa bat, totusi, incerc. am vrut sa ma duc la karate dar nu imi place)

2. cum pot sa continui scoala? (cand am intrat parima data in a 5-a, nu m-am inteles cu colegii. am lipsit de la scoala, am ramas corigent, nu m-am mai dus. a mai urmat un an, la fel. )vreau sa ma duc din nou, cum pot sa ma inteleg cu colegii? sa-mi continui scoala. ma va ajuta in viata. mersi mult. cel mai bun raspuns primeste funda. am 13 ani si am ramas tot a 5-a, vreau sa ma apuc serios de invatat si sa trec. sa nu se mai repete. (nu vreau la alta scoala, tot aici vreau. imi va fi mai usor, cunosc lume) vreau sa ma inteleg cu ei cumva. is cuminte, probabil de asta se iau de mine. sunt obraznici. sad

Intrebarile despre cucerire cum s-ar spune. :

Cum pot sa atrag fete? am 13 ani, big grin sunt grasut, sunt in slabire. am 60 de kg deocamdata si 1.60 sau mai mult. sunt inalt de fel. cum fac sa atrag la scoala undeva? ce ar trebui sa fac?

cel mai bun raspuns primeste funda, mersi ca ati citit. as dori sa imi raspundeti la toate intrebarile, toate ma ajuta. mersi. D:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adylayo a răspuns:

Salut, o sa raspund direct la majoritatea intrebarilor...

Nu e nevoie sa stii mare chestie cand vrei sa te duci la antrenamente, nu conteaza daca stii sau nu sa dai cu efect, antrenorul e pus acolo sa te invete, deci nu trebuie sa-ti fie rusine, nu o sa se ia de tine ca nu sti dribling sau alte manevre, ai timp sa inveti acolo...

Daca ai avut probleme cand erai mic, ai fost operat si acum numai simti durere, nu urmezi un tratament de recuperare si esti fresh sa zic asa, nu ar trebui sa fie o problema, deci nu cred ca te impiedica cu nimic, doar daca resimti dureri si urmezi un tratament de recuperare, daca ai incheiat problemele si sunt de domeniul trecutului te poti duce linistit...

La meciuri participi doar dupa ce esti in forma maxima, daca ai progrese bune si antrenorul considera ca iti dai silinta si meriti poti participa si ma meciuri mai mari, oricum meciuri vor fi intre voi pe acolo, deci nu se poate spune ca nu vei participa, o vei facehappy in timp xD

Colegii difera, nu sunt toti la fel, unii poate sunt mai rai altii nu, dar daca te comporti ok esti vorbaret si nu stai retras sunt sigur ca se vor purta bine cu tine cei de la antrenamenthappy acum sti cum e, nu poti fi placut de toata lumea, nu e vina tahappy

Acum intrebarile despre scoala...

Daca cineva sare la bataie cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un profesor sau parinte, daca continuia spui pana iti da pace, daca vrei sa dai si tu... in general bataile la copii mai mici nu sunt grave, se rezuma la tranta, putini folosesc pumnul cat sunt mici, deci depinde de situatiehappy nota la purtare nu se scade asa usor, dar daca atentionezi profesorul sunt sigur ca el va iesi mai sifonat decat tinehappy deci nu e bine sa-ti faci dreptate cu pumniitongue (cel putin pana cresti sa intelegi consecintelelaughing )

Scoala o continui normal, nu trebuie sa faci ceva deosebit sa te intelegi cu colegii, doar fi tu, comunica cu ei si alege-ti aturajul care trebuie, nu ai nevoie de toti colegii ( raii clasei) alage-ti prietenii cu grija, putini si bunihappy

Si ultima si cea mai importanta intrebare...laughing) cucerireatongue

Ei bine aici difera de tine, esti destul de mic la 13 ani, nu poti spune ca la 13 ani poti fi un cuceritor, dar daca te comporti frumos cu fata respectiva, ii zambesti te bagi elegant in vorba(fara sa pari insistent) sunt sigur ca vei avea sanse maribig grin important e sa nu arati ca esti timid, fi tu insuti fara sa te gandesti la restul colegilor...
Acum in scoli mai usor e sa ceri ID-ul sau ce program folositi, o bagi in seama ii spui ce mai face cum e, cautati un motiv de vorba ceva ce aveti in comun amandoi, de exemplu un film, un desen sau o ora de la scoala, si vorbesti deschis, daca ea se simte bine in preajma ta sunt sigur ca poti face pasul cel mare sa ii propui sa fie cu tine daca si ea simte acelasi lucruhappy

Sper ca am raspuns la toate intrebarile, data viitoare sa numai lasi asa mult spatiu intre ele, e destul de greu de citit tot si multi renuntalaughing

Succeshappy

| mousesipc123 explică (pentru Adylayo):

Multumesc. Mi-ai fost de folos. ai primit funda. succes! big grin

1 răspuns: