| Leo32 a întrebat:

am fost aseara in club si am baut ceva mai mult ,m-am imbatat iar mi-am revenit iar m-am imbatat si tot asa laughing de la ora 10 pana la 5 (dimineata) .Iar acum ma doare in partea dreapta jos sub coaste.O fi ficatul ? sau de la ce poate fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| voodoo85 a răspuns:

Ai ficatul inflamat! Ficatul nu poate sa proceseze decat o anumita cantitate de acool! Atentie alcoolul in stomac favorizeaza cresterea cantitatii produse de acid gastric deci mediul din stomac este acid, NU ii da cu lamaie ca nu o sa iti fie bine! Si nu mai bea cel putin o saptamana. Fara lactate fermentate, poti sa manaci banane.

| Leo32 explică (pentru voodoo85):

Toata ziua am mancat branza si iaurturi rolling on the floor))

4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Colica biliara :X. No-spa si daca vomiti metoclopramid si mai lasa bauturahappy

| Furnicutza a răspuns:

Da,e ficatul.Incearca sa nu mai abuzezi de bautura, si mai mult, sa nu le combini.Iti vei reveni.happy

| pustiuady a răspuns:

Ficatul si fierea sunt de vina laughing)) da i lamaie multa