| NeedHelp1 a întrebat:

Am fost mai demult operat pentru torsiune testiculara

Am stat câteva zile în spital pentru recuperare și apoi mi s-a dat drumul.

Câteva zile mai târziu am observat ca testiculul operat se micșorase...era evident și la palpare și pe lângă asta era și foarte moale... Pe când cel neoperat parcă se intarise mai mult.

Sunt adolescent, m-am speriat puțin și le-am spus părinților. Au spus ca poate își revine, să aștept, asa ca nu am făcut nimic.

Problema este că au trecut cam doi ani dacă nu mai mult și nu s-a schimbat nimic. Testiculul a rămas tot la fel de mic și moale pe când cel drept(neoperat) foarte tare.

As vrea sa știu ce e de făcut. E un semn de infertilitate? E ceva grav?
As dori un răspuns de la cineva care cunoaște problema sau a trecut prin asa ceva.

Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dacă ești major mergi singur la un medic. Căci, aici nimeni nu poate da un răspuns adecvat!