| AndreySomeone a întrebat:

Am nevoie de niste ajutor, sunt foarte speriat. De ceva vreme ma mananca in jurul unei alunite si ma mai si inteapa. Alunita e de 2-3 mm, e aproximativ rotunda, marginile sunt regulate, culoarea neschimbata. As vrea sa stiu daca nu are nici o schimbare dupa regula ABCDE, poate fi periculoasa? Astept raspunsuri cat mai repede, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate o descrii, nu prezinta pericole. Totusi, faptul ca are simptome atat de suparatoare ar trebui sa te indrume catre dermatolog. O poti scoate numai ca sa iti anulezi simptomele

| AndreySomeone explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult, o sa trec pe la dermatolog sa vad ce e cu ea.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Andrei, eu nu aș întreba chestii care țin de sănătatea proprie, pe cei de pe site: primești tot felul de păreri pseudoștiințifice. Du-te la medic dacă ai o problema!

| cristimihailov a răspuns:

Mergi odata la doctor. E viata ta...