| AndreySomeone a întrebat:

Salut tuturor. Am si eu nevoie de ceva ajutor. As vrea sa stiu daca alunitele pot fi maligne in cazul in care nu se aplica nimic din regula ABCDE (alunita este mica, maxim de 2mm, nu are alta culoare, are margini bine delimitate, este aproximativ rotunda, dar uneori ma mananca). Va rog doar cei care stiti, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

In cazuri rare da pot fi fara sa faci nimic.

| AndreySomeone explică (pentru MihaiNicu23):

Mersi de raspuns, o sa trec pe la dermatolog sa vad cum e.

1 răspuns: